top of page

Antonio de Cabezón a Gustav Mahler

Čtvrtek 10. března jsme strávili v Jihlavě, čekala nás spousta aktivit.

Ráno , poté co jsme dorazili do školy, představili jsme českým studentům osobnost  Antonia de Cabezóna. Nejprve Alberto prezentoval v angličtině pro studenty, kteří španělsky nemluví, a poté předvedl to samé ve španělštině pro studenty, kteří mají španělštinu jako druhý cizí jazyk.

Po každé prezentaci následovala malá ukázka a upoutávka na vystoupení, které jsme měli následující pondělí: „Cantigas“ (čtyři kytary a regionální tanec) a „Malagueña“ (kytara).

České publikum se zdálo zaujaté prezentací a pobavené vystoupeními.

Byly také vystaveny plakáty s Antoniem de Cabezónem, historií španělského baroka a Zlatým věkem španělské kultury.

Odpoledne jsme se vydali do Muzea Vysočiny (Vysočina je kraj, jehož hlavním městem je Jihlava). Tam jsme cestovali historií Jihlavy a kraje pomocí plakátů, krojů, modelů a historických předmětů. Také jsme si mohli na starých raznicích vyrobit repliky stříbrných mincí.

Nakonec jsme vyšli z muzea do ulic města. Prošli jsme si některá jihlavská místa spojená s Gustavem Mahlerem a zapojili jsme se do aktivity nazvané„Po stopách Gustava Mahlera“. Dokonce jsme na některých místech poslouchali jeho díla spojená s Jihlavou.

Na závěr aktivity jsme šli přímo do Domu Gustava Mahlera, který se nachází blízko jihlavského náměstí.

Tam jsme se dozvěděli něco o době, ve které Gustav Mahler žil, jeho životě v Jihlavě, místech, která obýval, jeho hudebních dílech,… A také jsme viděli některé kuriozity, jako například neexistující nástroje.

 

Napsal: Carlos Caminero

Přeložila: Martina Bőhmová

bottom of page